Kręgielnia "MANGO"

SQUASH jest świetną formą na aktywne spędzanie wolnego czasu ze znajomymi. Podczas gry pracuje całe ciało co sprzyja poprawie kondycji i sprawności fizycznej.

Cennik

Poniedziałek – Piątek:

14.00 – 17.00 – 25 zł/h

 

17.00 – 22.00 – 30 zł/h

 

        Sobota – Niedziela:        

10.00 – 22.00 – 35 zł/h

 

Podstawowy zbiór zasad:

- Mecz zaczyna się od losowania serwu. Odbywa się to poprzez kręcenie rakietą - jeden z graczy wybiera którą stroną rakieta upadnie na podłogę (stronę widać po logo znajdującym się na końcu rakiety).

- Osoba która wygrała losowanie wybiera z którego pola serwisowego chce rozpocząć. Gracz zmienia pole serwisowe po każdym zdobytym punkcie aż do momentu utraty serwu. Wtedy przeciwnik wybiera stronę z której chce zacząć i sytuacja się powtarza.

- Aby serw był prawidłowy muszą zostać spełnione następujące warunki:

      - serwujący musi mieć przynajmniej jedną nogę w polu serwisowym

      - piłka musi uderzyć jako pierwszą w ścianę przednią nad linią serwisową a pod liniami       autowym (pamiętajcie - czerwone linie traktowane są jako aut!)

      - piłka wyląduje na ćwiartce kortu przeciwnika

- Odbierający serw może stać w dowolnym miejscu pod warunkiem, że swoim ustawieniem nie przeszkadza serwującemu. Dozwolone jest zagranie piłki z powierza (tzw. „volley”) zanim ta odbije się od parkietu.

- Podczas gry piłka może uderzyć w dowolną liczbę ścian. Jedyny warunek - musi uderzyć w przednią ścianę zanim upadnie na podłogę.

- Punkt można stracić jeżeli:

   - piłka się odbije dwa razy o podłogę zanim zostanie uderzona

   - piłka przekroczy dowolną linię autową

   - poprzez swoje ustawienie na korcie uniemożliwisz odbicie przeciwnikowi już przygotowanemu do uderzenia

 

Gra toczy się do 11 punktów. Każda akcja niezależnie od tego kto serwował kończy się zdobyciem punktu przez jednego z graczy. Tak więc jeżeli przy serwie zagrasz piłkę autową Twój przeciwnik otrzymuje punkt i przejmuje serwis.

Profesjonalne mecze toczą się maksymalnie do 5 setów (czyli tzw. "best of five"). Przy remisie 10-10 gra się do 2 punktów przewagi.

Źródło:www.squash3miasto.pl

 

© 2013-2019 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl